حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

نحوه عملکرد برد کنترل

 

نحوه کارکرد برد کنترل تابلو روان

برد کنترل يکي از قطعات و اجزا اصلي در تابلو روان است که داراي ساختار پيچيده ای است. برد کنترل تابلو روان در دو نوع معمولي و طيف دار موجود می باشد. به طور کلي براي انواع تابلو روان تک رنگ از برد کنترل معمولي استفاده مي شود و براي ساخت انواع تابلو روان تمام رنگ ، نمونه هاي مادربرد طيف دار به کار مي رود. در اين مقاله قصد داريم نکاتي را در زمينه مادربرد تابلو روان براي شما کاربران عزيز ارائه دهيم. اگر قصد ساخت تابلو روان و تلويزيون شهري را داريد در اين بخش با ما همراه باشيد تا اطلاعات جامعي در اين زمينه به دست آوريد.
 
برد کنترل معمولي
استفاده از بردکنترل معمولي اين امکان را فراهم مي کند تا متن ها ، تصاوير ، لوگو و همچنين انيميشن هاي ساده بر روي تابلو روان نمايش داده شوند. در واقع اين نوع مادربورد تنها دو حالت براي ال اي دي ها ايجاد مي کند:
حالت روشن (On) که موجب مي شود تا ال اي دي با حداکثر نور نمايش داده شود.
حالت خاموش (off) که تابلو ال اي دي را خاموش مي نمايد.
برد کنترل هاي معمولي يا به اصطلاح تک رنگ ، در انواع مختلف نظير ۲، ۳، ۴، ۸ و ۱۶ رديف وجود دارند. کمپاني huidu يکي از بزرگترين شرکت ها است که در زمينه توليد برد کنترلر تابلو روان است که مادربرد اچ دي را توليد مي کند.

برد کنترل طيف دار

يکي ديگر از نمونه هاي برد کنترلر که به طور معمول براي ساخت انواع تابلو روان با ماژول هاي تمام رنگ و همچنين براي تلويزيون شهري مورد استفاده قرار مي گيرند، انواع برد کنترل طيف دار است. اين نوع مادربورد ها علاوه بر قابليت هايي که در برد کنترلر معمولي وجود دارد، امکان پخش فيلم را نيز به شما مي دهند. اين نوع برد کنترلر تابلو روان ، اين امکان را براي شما فراهم مي کند تا بتوانيد ميزان شدت نور را به صورت مرحله به مرحله کنترل نماييد. به عبارت ديگر در فيلم برخي از قسمت ها تيره هستند که در اين بخش ها مادربرد نور را کم مي کند و در بخش هاي روشن فيلم ،نور ماژول به حداکثر مي رسد. اين نوع برد کنترل در مجموع موجب افزايش کيفيت تصوير در تابلو روان مي شود. با استفاده از اين مادربورد در تابلو روان تمام رنگ ، امکان پخش ۱۶ ميليون رنگ فراهم مي شود.

 

Digiiled
دیدگاه کاربران 1 دیدگاه
  • گلادیات 4 مه 2018 / 12:06
    0 0

    مطلب خیلی کلی بود

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X